fbpx
CALL US
+1 734.763.1021
E-MAIL
entrepreneurship@umich.edu
LOCATION
3rd Floor, Duderstadt Center

Entrepreneurs Leadership Program Past Cohorts

ELP2019

ELP COHORT FOUR (2019)

Alex Samra-attachment

Alex Samra
Aerospace Engineering | Class of 2021

Anastasia Bergeron-attachment

Anastasia Bergeron
English | Class of 2021

Anil Towlani-attachment

Anil Tolwani
Statistics | Class of 2022

Atharva Talpade (1)-attachment

Atharva Talpade
Computer Science | Class of 2021

Connor-attachment

Connor Flanigan
Industrial and Operations Engineering | Class of 2022

Emily Tumminia-attachment

Emily Tumminia
Cognitive Science  | Class of 2021

Garrett Wilson-attachment

Garrett Wilson
Business Administration | Class of 2021

Hayley Vassallo-attachment

Hayley Vassallo
Business Administration | Class of 2021

Isha Bhatt 1-attachment

Isha Bhatt
Computer Engineering | Class of 2021

Jacob Quinn-attachment

Jacob Quinn
Electrical Engineering | Class of 2021

James Choi-attachment

James Choi
Psychology | Class of 2019 (December) 

Jane Kitaevich 1-attachment

Jane Kitaevich
Social Sciences (PhD) | Class of 2021

Margeaux Fortin-attachment

Margeaux Fortin
Economics | Class of 2022

Michael Yufa-attachment

Michael Yufa
Computer Science Engineering | Class of 2019 (December) 

Mira Kaufman-attachment

Mira Kaufman
Business Administration | Class of 2021 

Natalia Sanchez-attachment

Natalia Sanchez
Computer Science Engineering | Class of 2022

Nishant Patel-attachment

Nishant Patel
Computer Science/Data Science | Class of 2021

Noah Finer-attachment

Noah Finer
Computer Science | Class of 2022

Parker Trombley-attachment

Parker Trombley
Aerospace Engineering | Class of 2021

Patrick Neggie-attachment

Patrick Neggie
Computer Science | Class of 2021

Sean Stapleton-attachment

Sean Stapleton
Computer Science | Class of 2020

Sunny Singh-attachment

Sunny Singh
Biomedical Engineering | Class of 2022

Zach Simpson-attachment

Zach Simpson
Computer Engineering | Class of 2020

ELP COHORT THREE (2018)

aditi use (2)-attachment

Aditi Deshpande
Cellular and Molecular Biology and Computer Science | Class of 2019

Bascon-attachment

Alex Bascom
Geology | Class of 2019

Rathi-attachment

Alexa Rathi
Business Administration and Data Science  | Class of 2021

Reed-attachment

Andy Reed
Business Administration | Class of 2020

Walner-attachment

Andy Walner
Computer Science | Class of 2019

Dholakia-attachment

Anika Dholakia
Business Administration | Class of 2020

Wan-attachment

Betty Wan
Mechanical Engineering | Class of 2020

Endyke-attachment

Caitlin Endyke
Human Computer Interaction and Business Administration| Class of 2020

Ju-attachment

Caitlin Ju
Business Administration | Class of 2021

Milne-attachment

Cameron Milne
Film, Television, and Media Studies | Class of 2020

Cromer-attachment

Christina Cromer
Organizational Studies | Class of 2020

Blyman-attachment

Daniel Blyum
Industrial and Operations Engineering | Class of 2020

Chang-attachment

David Chang
Biomedical Engineering | Class of 2019

Kobrosky-attachment

David Kobrosky
Computer Science | Class of 2021

Roger-attachment

Dieon Roger
Systems Engineering and Design | Class of 2019

Kuhn-attachment

Emily Kuhn
Computer Science | Class of 2020

Grife-attachment

Emma Grife
Business Administration | Class of 2021

Wang-attachment

Grace Wang
Business Administration | Class of 2021

Coon-attachment

Hana Coon
Computer Science | Class of 2020

Chen-attachment

Hope Chen
Information Science | Class of 2019

Poltavets-attachment

Ilya Poltavets
Cognitive Science | Class of 2020

Griffin-attachment

Jack Griffin
Business Administration | Class of 2019

Marinescn-attachment

John Marinescu
Business Administration | Class of 2021

Soldenills-attachment

Julio Soldevilla
Mathematics | Class of 2019

Jin-attachment

Junchen (Mark) Jin
Computer Science | Class of 2019

Casselton-attachment

Katie Casselton
Industrial and Operations Engineering | Class of 2019

Ruder-Hook-attachment

Mira Ruder-Hook
International Studies | Class of 2019

Grossman-attachment

Naomi Grossman
Business Administration | Class of 2020

Staudacher-attachment

Natalie Staudacher
Economics | Class of 2019

Tinwala-attachment

Sakina Tinwala
Industrial and Operations Engineering | Class of 2020

Linn-attachment

Sophie Linn
Human Computer Interaction | Class of 2019

Dudgeon-attachment

Wyatt Dudgeon
Business Administration | Class of 2021

ELP COHORT TWO (2017)

Adarsh Rachmale

Adarsh Rachmale
Electrical Engineering and Finance | Class of 2020

Anant Akash

Anant Akash
Computer Science | Class of 2019

Andrew Ehrenberg

Andrew Ehrenberg
Information | Class of 2019

Ankur Somani

Ankur Somani
Business Administration | Class of 2020

Anna O'Neill

Anna O'Neill
Mechanically Engineering | Class of 2020

Arthur Shi

Arthur Shi
Computer Science | Class of 2019

Chris Shih

Christopher Shih
Electrical Engineering | Class of 2017

David Silverman

David Silverman
Computer Science | Class of 2019

Dhairysheel Patil

Dhairysheel Patil
Automotive and Manufacturing Engineering | Class of 2017

Divyansh Sharma

Divyansh Sharma
Computer Science | Class of 2020

Emma Kirst

Emma Kirst
Communications | Class of 2020

Jonah Erlich

Jonah Erlich
Computer Science | Class of 2020

Keiana Cave

Keiana Cave
Chemical Engineering | Class of 2020

Lucy Grierson

Lucy Grierson
Business Administration | Class of 2020

Lyn Wan

Lyn Wan
Psychology | Class of 2018

Michael Kovalcik

Michael Kovalcik
Computer Science Engineering | Class of 2019

Nahiyan Abu Bakr

Nahiyan Abu Bakr
Physics | Class of 2018

Nicole Teddone

Nicole Teddone
Screen Arts & Culture | Class of 2019

Nour Arafat

Nour Arafat
Biomedical Engineering | Class of 2018

Rajat Mittal

Rajat Mittal
Robotics | Class of 2018

Sarah Ciaramella

Sara Ciaramella
Art & Design | Class of 2018

Tom Kidd

Tom Kidd
Information | Class of 2018

Tyle Ringler

Tyler Ringler
Mechanical Engineering | Class of 2018

Vicki Powell

Vicki Powell
Mechanical Engineering | Class of 2017

Westley Hoffman

Westley Hoffman
Economics | Class of 2018

ELP COHORT ONE (2016)

Alexander Brewster01

Alexander Brewster
Chemical Engineering | Class of 2017

Arianna Carley01

Arianna Carley
Mechanical Engineering | Class of 2017

Bryant Vergara01

Bryant Vergara
Computer Science | Class of 2018

Carson Covell01

Carson Covell
Computer Science | Class of 2017

Connor Borrego01

Connor Borrego
Political Science | Class of 2017

Dania Abdulhamid01

Dania Abdulhamid
Computer Science | Class of 2019

David Song01

David Song
Economics | Class of 2017

Jennifer Yang01

Jennifer Yang
Business Administration | Class of 2018

Joe Saginaw

Joseph Saginaw
Mechanical Engineering | Class of 2019

Kevin Yanos

Kevin Yanos
Mechanical Engineering | Class of 2017

Kiley Judge

Kiley Judge
Computer Science | Class of 2017

Matthew Pierce

Matthew Pierce
Biomedical Engineering | Class of 2017

Niko Porikos

Niko Porikos
International Studies | Class of 2019

Pavi Vetriselvan

Pavi Vetriselvan
Computer Science | Class of 2017

Tyler Dunn

Ty Dunn
Cognitive Science | Class of 2019

Tyler Laredo

Tyler Laredo
Computer Science | Class of 2019

Yidan Zhang

Yidan Zhang
Computer Science and Business Administration | Class of 2016

Ziqi Guo

Ziqi Guo
Computer Science | Class of 2017

LATEST BLOG POSTS

If you're interested in partnering with the CFE, click the button to reach out and learn more about how.